Kayseri Nöbetçi Eczaneler

eczane

Kayseri Nöbetçi Eczane

Kayseri ili nöbetçi eczaneler listesi. Bu listede Melikgazi ilçesi nöbetçi eczanelerini, Kocasinan ilçesi nöbetçi eczanelerini ve Talas ilçesi nöbetçi eczanelerini ve diğer ilçelerde nöbetçi eczaneler var ise onları görüyorsunuz. Nöbetçi eczanelere telefonla ulaşabilir veya haritadan adresi inceleyip gidebilirsiniz.

Kayseri'de Eczaneler Kaçta Kapanıyor 2020

Kayseri ilinde eczanelerin çalışma saatlerini ve hafta sonu eczaneler çalışıyor mu sorularının cevabını inceleyelim.

  • Eczaneler Çalışma Saatleri: Eczaneler hafta içi 09:00 ile 18:30 arasında çalışmaktadırlar.
  • Eczaneler Hafta Sonu Açık mı?: Eczaneler cumartesi günleri 10:00 ile 18:00 saatleri arasında çalışmaktadırlar. Eczaneler pazar günleri kapalı olup sadece nöbetçi eczaneler hizmet vermektedir.
  • Eczaneler Resmi Tatillerde Açık mı?: Eczaneler resmi tatillerde kapalıdır. Sadece nöbetçi eczaneler resmi tatillerde hizmet vermektedir.

Eczane Nedir?

Eczane, TDK sözlüğünde ilaçların yapıldığı ve satıldığı yer olarak tanımlanmıştır. Eczane kelimesi Arapça ve Farsça kelimelerden türemiştir. Eczane Arapça “Ecza” ve Farsça “Hane” kelimelerinin birleşmesinden oluşmuş ve zamanla kısalarak son halini almıştır.

Eczaneleri Kimler Açabilir?

Eczaneleri 5 yıllık eczacılık fakültelerinden mezun olarak “eczacı” unvanı almış kişiler açabilir. Eczanelerin ruhsatlarının verilmesi ve denetimleri Sağlık Bakanlığı’nın ve sağlık müdürlüğünün sorumluluğu altındadır.

0
Düşünceleriniz önemli, lütfen yorum yapın.x
()
x