Mng Kargo Kayseri Merkez

Ayrıcalıklarımız

Teknolojik Aktarma Merkezi

Türkiye kargo sektörünün yenilikçi şirketi MNGKargo, sektöründe bir ilke imza atarak Ankara, Adana, Bursa, İzmir ve İstanbul’da üç ayrı bölgede 7 Teknolojik Aktarma Merkezi kurdu.

aktarma_merkezi_2018

Otomasyon sistemiyle donatılan aktarma merkezlerinde kargo işlemlerini artık el değmeden otomatik olarak yapılıyor ve kargolar hızlı, zamanında, hatasız ve hasarsız teslim ediliyor. Ticari akışın hızlı ve sağlıklı gerçekleşmesini sağlayan bu sistem ile şirket, her aktarma merkezinde günde en az 2 saat zaman tasarrufu sağlıyor.

Sistem, saatte 65 bin kargo ayrıştırıyor

En ileri teknolojinin kullanıldığı aktarma merkezleri, günde 1 milyon adet kargo işleme hacmine sahip. Bilgisayar destekli dev tasnif teknolojisiyle, saatte 65 bin adet kargo el değmeden ve yüksek hızda ayrıştırılıyor ve hasarsız bir şekilde gideceği hatlarda araçlara yükleniyor. MNGKargo, Teknolojik Aktarma Merkezlerinde, araç indirme, otomatik ölçüm- tartım, barkod okuma, veri kaydetmenin yanı sıra kargoların, gerek hat gerekse şube araçlarına otomatik geçişi ile ayrıştırma-yükleme işlemleri gerçekleşiyor.

İstanbul’a üç teknolojik aktarma merkezi

Ankara’da 15 bin m2, Adana’da 12 bin m2, Bursa’da 14 bin m2 ve İzmir’de 11 bin m2 alana kurulan MNGKargo’nun Teknolojik Aktarma Merkezleri’nin yanı sıra kargo hareketinin en yoğun yaşandığı İstanbul’da da Ayazağa’da 11 bin m2, Bakırköy’de 18 bin m2’lik ve Sancaktepe’de 9 bin m2 alanda kurulu 3 Teknolojik Aktarma Merkezi yer alıyor.

Sektörde yeni bir çağ başlatıyoruz.

Teknolojik Aktarma Merkezleri yatırımı ile sektörü geliştirecek bir ilke daha imza atan MNG Kargo kurulduğu 2003 yılından bu yana müşterilerine sunduğu yeniliklerle, dünya standartlarındaki hizmet kalitesini Türkiye’nin dört bir köşesine götürüyor ve bu yolda durmadan çalışıyor.

Hava kargo taşımacılığı ile ticaret hayatına hız kazandıran, LOCA hizmeti ile güvenli taşımacılıkta öncü olan, el terminali, self barkod, online ve mobil hizmetler ile şube kavramını değiştiren MNG Kargo Teknolojik Aktarma Merkezleri ile sektörde daha kaliteli, daha kazançlı ve daha kolay hizmet dönemini başlatıyor.

Kargo işleme hızı ve kapasitede yüzde 300 artış

Bugüne kadar, her bir aktarma merkezinde saatte 3,500 kargo ayrıştırılırken, otomasyon sistemi yatırımı sayesinde ayrıştırılan kargo sayısı saatte 10.500 adete yükselerek şirketin kargo işleme hızı ve kapasitesi yüzde 300 artış gösterdi. Günlük kargo kapasitesine bağlı olarak akşam veya sabah operasyonu için yaklaşık 4-5 saat zaman harcanırken, Otomatik Ayrıştırma Sistemi ile her aktarma merkezinde en az 2 saat zaman tasarrufu sağlanıyor.

0
Düşünceleriniz önemli, lütfen yorum yapın.x
()
x