Mutlu Yüzler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon

Hakkında: 

2016 yılında kurulan Mutlu Yüzler Rehabilitasyon Merkezi, çocuklarımızın daha doğru eğitimleri doğru eğitmenler ile alabilmesi için kurulmuş Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’dir. Kendine ait 5 katlı binasında her odası özel eğitim ihtiyacına uygun olarak dizayn edilmiştir. Bünyesinde bulundurduğu bireysel eğitim odaları, grup eğitimi odaları, oyun ve etkinlik odası, rehberlik servisi ve aile danışmanlığı birimi, öğretmen odaları mevcuttur.

Mutlu Yüzler Rehabilitasyon Okulu olarak, çocuklarımızın yalnızca özel eğitimde iyi hissetmesi ve başarılı olmasından ziyade, toplum içerisinde de kabul edilen ve bir birey olarak görülen kişiler olması için katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Hem okul hayatı içerisinde hem de gündelik hayatlarında çocuklarımızın yaptıkları çalışmalar, aldıkları eğitimler ve davranışlarıyla başarılı olmanın mutluluğunu yaşamaları ve ailelerinin aynı mutluluk ile birlikte kendilerine olan güveninin artması için sistematik bir çalışma sergiliyoruz.

Kurumumuzda bulunan destek eğitim programları:

Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı
Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı
Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı
Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı

Vizyonumuz:
Kurumumuz; özel eğitimi, genel eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak görmekte ve tüm çalışmalarını buna göre plânlamaktadır. Kurumsal kimliğini oluştururken istek ve ihtiyaçları dikkate alan bir yaklaşım sergilemeyi, fiziksel gelişmeyi de bu maksada uygun gerçekleştirmeyi, Türk Millî Eğitim Sistemi’nin ilke ve esaslarını göz önünde bulundurmayı hedeflemektedir. Özel eğitime ihtiyaç duyan insanlarımıza mevzuatın öngördüğü hizmetin en iyi ve en verimli biçimde sunulması esastır.

Misyonumuz:
Kurumumuz, özel eğitime ihtiyaç duyan insanlarımız için vardır. Bu insanlarımıza hizmet üretirken; onların sosyal çevrelerini de yok saymadan, onlarında psiko sosyal ihtiyaçlarına cevap verebilecek plânlama-uygulama ve etkinliklerle günlük hayattaki zorluklarla baş edebilme gücü kazanmalarına destek olmak temel hedefimizdir. Alanında üniversite eğitimi almış ve uzmanlaşmış personelle öğrenci/veli memnuniyetini de sağlayarak, Kayseri’de tercih edilen özel eğitim kurumu olma yolunda ileri adımlar atmayı hedeflemiştir.

 

0
Düşünceleriniz önemli, lütfen yorum yapın.x
()
x