Sultan Pansiyon Yeşilhisar

Adres ve İletişim Bilgileri

Tarihçe

İki kuzen olarak çocukluğumuzda köyümüze gelen turistleri görürdük. Bir Alman acentası nisan- ekim ayları arasında köyümüze gelip kamp yapardı. Biz onların yanına gidip onlara yardımcı olurduk. Bu insanlar buraya gelip para kazanıyorlar biz niye yapmıyoruz dedik ve 1986 yılında bir çay ocağı açtık. 1992 yılında ise pansiyonu kurarak bu işe başlamış olduk. 
1986- 2000 yılları arasında çok güzel çalışmalar yaptık. Alandaki çeşitlilik çoktu. Dünyanın çeşitli yerlerinden kuş gözlemcileri, doğa fotoğrafçıları, bilim insanları, belgeselciler alanda güzel çalışmalar yaptı. 
1986 yılında yapılan baraj 2000 yılında etkisini gösterdi. Bilinçsiz tarım uygulamalarının ve yağmurun azalmasının etkisiyle on yıl süren büyük bir kuraklık yaşandı. Sultan pansiyon ekibi olarak bu süreçlere bire bir şahit olduk. Gelen ziyaretçilerimizi bir avuç suyun olduğu yerlere götürdük ve memnun etmeye çalıştık. 
2009 yılından sonra Gıcık Tüneli’nin açılmasıyla ve yağışların artmasıyla Sultan Sazlığı eski haline geri döndü. Sazlığın eski haline dönmesiyle, ziyaretçilerimiz tekrar artmaya başladı. Sultan Pansiyon ekibi bu süreci temiz, dürüst ve cesaretli tutumuyla aştı ve sizlere hizmet sunmaktan gurur duyuyor.
0
Düşünceleriniz önemli, lütfen yorum yapın.x
()
x